نامه جمعی از وبلاگنویسان به سران کشورهای عدم تعهد / از وضعیت زندانیان سیاسی و همچنین میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد بازدید نمایید

عالیجنابان،

رؤسای محترم کشورهای غیر متهعد؛

تا کنون حتما دعوت نامه شانزدهین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش متعهد به دست تان رسیده است. جنبشی که اولین شرط عضویت در آن رعایت حقوق اساسی انسان هاست. جنبشی که از اعضا میخواهد به "عدالت" و تعهدات بین اللملی احترام بگذارد. اعضای جنبش عدم تعهد برای صلح جهانی و امنیت متحد شده بودند و شاید به همین دلیل بود که آقای نلسون ماندلا در مقطعی به عنوان دبیر کل این جنبش انتخاب شدند تا جهان، پیام صلح خواهی این جنبش را همانگونه که در قطعنامه هفتمین نشست در دهلی نو منعکس شده بود، بشنود.

آقایان و خانم ها؛

به زودی قرار است میهمان حکومتی شوید که به جای تکریم فعالین حقوق بشر، آن ها را زندانی میکند. آمار تکان دهنده زندانیان سیاسی، فعالین حقوق بشری، روزنامه نگاران، و شهروندان معترض ، ایران را در جایگاه یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان قرار داده است. در آخرین انتخابات ریاست جمهوری، بسیاری از مردم ایران در اعتراض به تقلب های انتخاباتی گسترده توسط عوامل حکومت به خیابان آمدند ولی اعتراض های مسالمت آمیزشان توسط نیروهای نظامی و امنیتی به خاک و خون کشیده شد و به دنبال آن، صدها روزنامه نگار، فعال سیاسی و حقوق بشری و بلاگر بازداشته شده و کماکان بعد از گذشت سه سال، همچنان در زندان به سر می برند که این موضوع، وضعیت سیاه حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران را وخیم تر هم نموده است. بی دلیل نیست که حاکمان جمهوری اسلامی تا کنون اجازه ورود "احمد شهید" ناظر حقوق بشر سازمان ملل به ایران جهت بازدید از زندان ها را نداده اند. چرا که حکومت سرکوبگر ایران به خوبی میداند که گزارش یک ناظر بی طرف، صدای عدالت خواهی انسان هایی که تنها جرمشان مطالبه انتخاباتی آزاد و شفاف بوده است را، از داخل زندان های مخوف به گوش جهانیان خواهد رسانید و پرده از نقض گسترده حقوق بشر در ایران برخواهد داشت!

عالیجنابان،

درمیان انبوه زندانیان حکومتی که میزبان اجلاس شانزدهم است، از رهبران جنبش اجتماعی ایران، تا حقوق‌دانان، روزنامه‌نگاران، استادان دانش‌گاه، دانش‌جویان و کارگران، هیچ کدام در یک شرایط عادلانه و در یک دادگاه صالح و با حضور هیات منصفه محاکمه نگردیده و از کمترین حقوق انسانی برخوردار نیستند. ما وبلاگ‌نویسان ایرانی، فرصت حضور سران جنبش را غنیمت شمرده، از عالی‌جنابان تقاضا داریم که حضور خود در تهران را مشروط به اجازه بازدید از زندان های اوین، رجایی شهر کرج، و کارون اهواز جهت دیدار با زندانیان سیاسی و همچین دیدار با آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد که بیش از 19 ماه است که در حصر خانگی و بدور از تمامی حقوق مسلم یک زندانی سیاسی بوده اند، نمایید.

در پایان با یادآوری سخنان جواهر لعل نهرو یکی از بنیان گذاران این جنبش که همچنان ندایش از اعماق تاریخ قابل شنیدن است، از شما تقاضا داریم که نهایت مساعی خود را برای اجرای مفاد مندرج در اساس نامه آن جنبش در راستای احترام به حقوق انسان ها نه به عنوان یک زینت، بلکه به عنوان یک پیش شرط اساسی بکار گیرید.
«آنجایی که آزادی تهدید شده است، آنجایی که عدالت ترسانده شده است، آنجایی که تجاوز صورت گرفته است، ما نمیتوانیم و نباید خنثی و بدون عکس العمل باشیم .»
 پایان


در صورتی که شما هم مایل به انتشار این نامه در وبگاه خود می باشید، لینک نامه در وبلاگتان را به آدرس ایمیل 10esfand1390@googlemail.com ارسال کنید.
برچسب ها: ×

0 نظر

» لطفا در نظرات خود از الفاظ رکیک استفاده نکنید
» لطفا نظرات خود را به زبان فارسی تایپ کنید